FAIVELEY S-D-010.355 Analog Input Module, Precision Data Acquisition for Industrial Automation
In stock
Manufacturer:Faiveley
Model:S-D-010.355
Type:Analog Input Module
Channels:8-channel
Resolution:16-bit
Signal Range:-10V to +10V
Accuracy:±0.05%
Power Supply:12-24V DC
Operating Temperature:-20°C to +70°C
Dimensions:100mm x 60mm x 30mm